Pozdravljeni dragi Brlogčarji!

V sredo, 7. 2. je na OŠ Stara Cerkev potekala že tradicionalna prireditev ob slovenskem kulturnem prazniku. Na prireditvi so sodelovali učenci razredne in predmetne stopnje. V programu, ki sta ga vodila Gal Arh in Tijana Panič, so sodelovali Otroški in Mladinski pevski zbor, osmošolci in devetošolci z deklamacijama Prešernovih pesmi ter učenci razredne in predmetne stopnje z igranjem na inštrumente in deklamacijami. Prireditev smo zaključili s podelitvijo literarnih, likovnih in glasbenih nagrad, ki jih je podelila gospa ravnateljica Sonja Veber. Nagrajena dela pa lahko še ves februar občudujemo v šolski avli. Tudi na POŠ Željne so imeli proslavo ob kulturnem prazniku. Učenci od 1. do 5. razreda so imeli ta dan kulturni dan, ob katerem so se pogovarjali o našem največjem slovenskem pesniku, Francetu Prešernu.

Na pustni torek, 13. 2., so imeli učenci 1. in 2. razreda tehniški dan. Izdelovali so pustne maske. Nato so odšli po vasi, pridružili pa so se jim tudi učenci 3., 4. in 5. razredov. Naredili so tudi obhod šole, da so se pokazali starejšim razredom, kako lepo so se našemili. V kuhinji so jih čakali pustni krofi, s katerimi so se posladkali.

V tednu od 19. do 23. 2. so bile zimske počitnice. Vsi skupaj smo si nabrali novih moči!