V okviru projekta RTM Kočevska smo se v četrtek, 6. 10. 2022, četrti in peti razredi združili v skupnem projektnem dnevu. Cilj projektnega dneva je bil medpredmetno povezovanje in pridobivanje različnih spretnosti in znanj na določeno temo. Tokrat smo spoznavali jesen.

Projektni dan smo začeli s skupnim predavanjem gospe Ane Ogorelec, univ. dipl. inž. agr., ki je predstavila zelenjavo, sadje in zelišča z jesenskega vrta. Učenci so nato po razredih, vsako uro pri drugi učiteljici, izvajali različne dejavnosti povezane z jesenjo. Tako so izdelali papirnato strašilo, se naučili nekaj besed o jeseni in jabolku v angleščini, se pogovorili o sadju jeseni ter oblikovali 3D sadež, se preizkusili v sestavljanju in pisanju kuharskih receptov ter pripravljanju sadne kupe z jesenskimi sadnimi dobrotami, s katero so se tudi posladkali. Dan je bil poln novih izkušenj, vedenj in izdelkov.

Jesenski pozdrav od četrtošolcev in petošolcev!